Arhiiv

14.Eestimaa suvemängudelt Saku vallale 8.koht

Saku valla sportlased saavutasid Kuresaares 10-12.juuli toimunud 14.Eestimaa suvemängudel 78 valla seast üleaegade parima 8.koha.

Suurima esindusega olid valla eest võistlemas jalgratturid (Harri Sügis, Liis Grünberg, Laura Tormet, Avely Riiel, Priit Grünberg, Andrus Konga, Kristiina Kõll-Grünberg, Helin Toom, Tarmo Tarlap, Kärt Radik, Henry Grünberg, Maret Kasterpalu, Robert Kaibald, Roman Egert, Harry Grünberg, Raini Valgma, Andre Kaibald, Marti Lung, Arno Õruste, Lauri Lepalaan), kes saavutasid 214.punktiga 1.koha. Järgnesid 213 punktiga Kiili vald ja Saue vald. Kokku oli jalgrattureid stardis 25 vallast.

Samuti ala esikoha saavutasid jahilaskjad, kes võtsid mõõtu Tagavere lasketiirus. Võistkonna koosseisus olid Andres Karu, Meelis Tambla ja Aare Holm.

Petanki võistkond saavutas 19.koha koosseisus Kaido Kopel, Piret Kopel, Ott Karl Kopel, Anthony Enden ning 22.koha saavutasid kergejõustiklased (Henri Petrutis, Kaupo Sasmin, Allar Saar, Laura-Maria Vahimets, Regina Kaasik, Kätriin Kukk, Olev Kitvel) sh individuaalselt medalikohtadele tulid Henri Petrutis 400m jooks 3.koht ja Kaupo Sasmin 5000m jooks 1.koht.

Väärtuslikud 40 punkti lisas ka Saku vallavanem Tiit Vahenõmm, kes osales juhtide võistlusel Titeranna triatlon, mis koosnes petanki kuuli täpsusviskest, jooksmisest ja aerusurfist.

Saku Valla Spordikeskus tänab osalenuid sportlasi ning taustajõude Virko Kolksi, kes abistas kergejõustiklasi transpordiga ning Tiiu Zirnaskit, kes toetas sportlasi võistluspaigas.

Sportlikku suve jätku!

28.veebruarist 1.märtsini Tahkuranna vallas toimunud 23. Eesti valdade talimängudel saavutas suurtest valdadest esikoha Tartu ja väikestest Mäetaguse.Kokku osales 23. Eesti valdade talimängudel 56 valda ligi 1000 sportlasega.

Saku vald saavutas suurte valdade konkurentsis 111 punktiga 19.koha. Saku võistlejad olid stardijoonel murdmaasuusatamises, mäesuusatamises kui ka juhtide võistluses.

Võistkondlikult saavutati murdmaasuusatamises 15.koht. Võistkonda kuulusid Sirli Metsamäe, Marge Erm, Eve Kitvel, Olev Kitvel, Kadri Tinits, Mait Sammalsaar, Toomas Valgma, Ants Pertleson.

Mäesuusatajad saavutasid võistkondlikult 8.koha. Võistkonda kuulusid Karoliina Vahenõmm (individuaalne esikoht naiste vanuseklassis), Siim Paalo, Fred Baranov, Chris Koppel, Herlent Krik, Karl-Thomas Kallasmaa.

Üle aastate oli Saku vald taas esindatud ka juhtide võistlusel, kus võeti mõõtu osavussõidus tõukekelkudega, läbiti 300m tõukekelkudega ning mängiti disc-golfi. Saku vallavanem Tiit Vahenõmm saavutas alade kokkuvõttes 11.koha.

Saku Valla Spordikeskus tänab kõiki Saku valla eest võistlnud sportlasi ning soovib edukat spordiaasta jätkumist.

Pildil Saku murdmaasuusatamise esindus valdade talimängudel Jõulumäel

28-29.juunil toimusid Kosel 22. Eesti valdade suvemängud Kosel, millest võttis osa tubli Saku valla esindus. Saku valla sportlased võistlesid kergejõustikus, jalgrattakrossis, jahilaskmises, petankis ja meeste võrkpallis.

Kõige teravamat silma ja täpsemat kätt näitasid jahilaskurid, kes võtsid omal alal võidu. Meeskonda kuulusid Aare Holm, Andres Karu ja Tiiu Ratassepp.

Jalgrattakrossis oli Saku valla esindajaid 8.  Meeste põhiklassis (27km) saavutas 5. koha Priit Grünberg ning 14. koha Martti Lung. M40 klassis, kus distantsiks oli 21 km saavutas Aimar Pedari 2.koha, Andrus Konga 5.koha, Tarmo Tarlap 11. koha, Raul Kaldre 13.koha, Erik Tammsoo 14.koha. M16 võistlusklassis osales Robert Tarlap, kes saavutas 6.koha.  Kokkuvõttes sai Saku valla meeskond jalgrattakrossis 16 meeskonna seas väärika 7.koha.

Kegejõustiku meeskond sai kokkuvõttes 19. koha. Saku valla eest võistlesid Lauri Varmann (kõrgus,100m,kaugus), Allar Saar (ketas,kuul,kaugus,oda), Jürgen Lamp (kaugus), Liis Tava (800m), Olev Kitvel (ketas), Kaupo Sasmin (5000m)

Petankis saavutas Saku vald 9.koha (võistkonnas:Angelika Tauk, Kaido Kopel, Piret Kopel )ning meeste võrkpallis saavuati 17.koht (meeskonnas: Peeter Leidmaa, Andres Undla, Enriko Paas, Andrus Schults, Krister Peetma, Kalmer Kallasmaa, Gunnar Sonn)

Kõigi alade üldkokkuvõttes 43 osalenud valla hulgas sai Saku vald 15. koha. Saku Valla Spordikeskus tänab kõiki osalejaid meeldiva koostöö eest ja soovib sportlikku suve jätkumist.