Tervise- ja suusarajad

Radade kaart

 

Saku valla rabametsa tervise- ja suusarajad saavad alguse lasketiiru teelt. Spordisõpradel on võimalik kasutada  2 km, 3,5 km ,7 km kui ka raja traditsioonilst 10 km ning 1 km pikkust valgustatud matka või  suusarada. 2013 pikenes 1 km valgustatud suusarada 2,7km-ni.  Uus rada kulgeb raudtee kõrval, mööda vana raudtee tammi kuni uue mäeni. Esimene tõus on umbes 100m pikkune, millele järgneb laskumine ja tagasipööre ümber mäe. Jällegi uus tõus mäkke ja laskumine jalgpalliväljakute taha. Seejärel jällegi üles vanale raudteetammile. Lisandunud rada ei ole mitte üksnes suusatajatele, vaid sobib lumeta ajal edukalt jooksu- ja jalgratta harrastajatele. Kuidas mäed tekkisid saad lugeda lähemalt  http://eestielu.delfi.ee/harjumaa/sport/fotod-saku-suusarajad-said-taiendust-lisandus-kaks-mage?id=67118798

Rajad on märgistatud ning teede ristumiskohtadel on ka infotahvlid.

Saku suusamaja asub valgustatud suusaraja kõrval raudtee ülesõidu lähistel. (märgitud kaardil). Suusamajas  suuskade laenutus ning hooldus.

NB! Head autojuhid ja motosõbrad – palun ärge sõitke ega parkige suusa- ja matkarajale. See rikub rajad pikaks ajaks, halb tagajärg on sügavad rööpad ning talvel rattakoobastest pudenenud soolane must lumi. 

 

Täpsem info:   www.terviserajad.ee